Aktualności

Tytuł MANAGERA ROKU jedzie do Myślenic!

W dniu 3 grudnia podczas oficjalnej gali podsumowującej konkurs, w obecności gości (wszyscy na łaczach inernetowych): p. Posła Jana Dudy, p. prof. UEk Krzysztofa Machaczki, prezez Fundacji "Będzie Dobrze" Anny Pych, dyrektora MCDN w Krakowie p. dr Łukasza Cieślika, prezesa Krakowskiego Parku Technologicznego p. Łukasza Słoniowskiego, a przede wszystkim w obecności uczniów - filanistów konkursu, ich opiekunów i całe społeczności konkursowej (uczestnicy, nauczyciele, miłośnicy) oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu.

Organizator i operator branżowych symulacji biznesowych p. Tomasz Strachanowski zaknął ostatnią, 7-mą rundę gry finałowej i po kilku sekundach wszystkim ukazał się widok końcowej tabeli z wynikami.
Zapraszamy do zakładki "rankingi", gdzie szczegółowo informujemy o wynikach.

>>rankingi<<

Runda 7 jest rozstrzygającą, ostatnią rundą naszej gry. Ale potrzymamy Was w napięciu, ani uczestnicy, zalogowani do branżowych symulacji biznesowych, ani nawet organizatorzy nie znają wyników. Przedstawiamy Patrona honorowego naszego konkursu, w cześć którego rundę nazwaliśmy "uniwersytecką", a wynik ogłosimy na gali podsumowującej konkurs w obecności zacnych gości, organizatorów oraz uczestników konkursu.

Zmiany, zmiany, zmiany...
Czy oszczędzać, czy inwestować? Czy reagować na bieżąco, czy od poczatku trzymać się planu, opierając się na wczesniejszych decyzjach - nwestycjach?
Rundzie 6 patronuje Krakowski Park Technologiczny, dlatego nazwaliśmy ją "inwestycyjną". Nagrodę patrona...

3.12.2020 Finałowa prosta (?)

Czy nawiązanie do sportowej rywalizacji jest słuszne? Czy wygra ten, kto "rozłozył" siły, czy może ten, kto daje "z siebie wszystko"? Prowadzenie firmy to trafne decyzje w reakcji na zjawiska rynkowe, ale i konsekwencje wcześniejszych decyzji "strategicznych"

2-12-2020 Półmetek gry finałowej, poznajemy się i opracowujemy strategie.
W środę 2 grudnia przeprowadziliśmy 4 rundy gry finałowej. Dwie szkoły podają swoje typy:

28-11-2020 Prezentujemy finalistów konkursu MANAGER ROKU.

Do finałów, które odbędą się w dniach 2.12 i 3.12 (patrz harmonogram) przechodzą po dwie najlepsze drużyny z każdego rynku, króre konkurowały w rozgrywkach eliminacyjnych, prowadząc salon fryzjerski.

Po szóstym etapie naszych rozgrywek (czerwiec) prezentujemy wyniki rundy eliminacyjnej naszego konkursu.
Oficjalny komunikat i zaproszenie do finału ogłosimy w poniedziałek, 30 listopada, 

2020-11-25 Wyniki po piątej rundzie, rozstrzygnięcie weekendowej zagadki i nowy partner konkursu.

Ogłaszamy konkurs dla wszystkich miłosników naszego konkursu. Na osobę, która pierwsza poda prawidłową odpowiedź czekają upominki konkursowe. 
Prosimy o odpowiedź

OD drugiego etapu gry (symulownego miesiąca - lutego) podajemy rankingi zespołów, które konkurują na czterech równoległych rynkach. Dwie drużyny z najlepszym wynikiem z działalności - z każdego rynku stworzą listę ośmiu druzyn, które zmierzą się w finale. Szczegóły w zakładce >>RANKING<<

Z przyjemnością informujemy, że przybywa nam patronów. Naszej rozgrywce przyglądać się i kibicować będzie Forum Obywatelskiego Rozwoju. To dla nas ogromne wyróznienie i dowód na to, że nasza inicjatywa może stać się jedną z ikon postaw obywatelskich.

logo-forI co więcej, to jeszcze nie koniec dobrych wieści z FOR.
Naszą inicjatywę wsparł nie byle kto, bo Pan profesor Leszek Balcerowicz. Już niedługo kolejne wiadomości z Warszawy.

W zakładce "KONSULTACJE" podaliśmy harmonogram konsultacji telefonicznych dla uczestników. Pojawiło się także dużo instrukcji i porad dla młodych managerów.

Zapraszamy

Szanowna Pani Prezes, Szanowny Panie Prezesie.
Co prawda jesteście 3-osobowym zarządem swojej firmy, być może ktoś z Was chciałby być tak tytułowany. Gratulujemy udziału w konkursie, a poniżej przedstawiamy informacje o Waszych zadaniach w 1 miesiącu (wirtualnym) pracy:
https://www.youtube.com/watch?v=oWdZtsVcoxA&feature=emb_logo

Powodzenia!!!

10 listopada 2020 udostępniono klucze dostępowe do symulacji. Klucze dostępowe dla członków zespołów przesłano opiekunom.
Uczniowie wprowadzą sie teraz do swoich firm (zarejestrują w symulacji) i od tego momentu kierują nimi. W pierwszym etapie rozgrywki podejmują decyzje organizacyjne.
Rankingi drużyn publikowane będą od etapu czwartego, po pierwszym miesiącu sprzedaży produktów.

W pierwszej rundzie konkursu uczniowie kierować będą salonem fryzjerskim!

mr-branza-runda1

10 listopada 2020 w biurze Partnera konkursu, członka komitetu honorowego konkursu, radnego miasta Nowego Sącza p. Macieja Rogóża, prezes Fundacji Będzie Dobrze Pani Anna Pych wylosowała branżę, w jakiej uczniowie będą konkurować ze sobą w pierwszej rundzie konkursu.

Wylosowaną branżą dla rundy 1 jest SALON FRYZJERSKI.

Życzymy powodzenia uczestnikom!

Branżowe symulacje biznesowe w jak najlepszy sposób oddają realia kierowania firmą w określonej branży.

Budżet obywatelski to rozwiązanie, które zastosowano po rwz pierwszy w latach 70-tych w Porto Allegre w Brazylii.

Fundacja "Będzie Dobrze" świętuje w tym roku swoje 8-lecie.

O dotychczasowej działalności fundacji przeczytasz na stronie www.bedziedobrze.pl oraz na facebookowym profilu:
FB-Bedzie Dobrze

Tytuł MANAGERA ROKU otrzymuje:

(...)

Zanim ogłosimy wyniki pragniemy podziękować p. Annie Pych, prezes Fundacji "Będzie Dobrze" - organizatora naszego konkursu za otwartość na innowację i ogromne wsparcie, a także za ciepłe przywitanie znakomitych gości na gali podsumowującej projekt.

Fundaja "Będzie Dobrze" przyznała nagrodę specjalną "SPOŁECZNĄ" za najlepszy wskaźnik zadowolenia pracowników na przestrzeni całej gry finałowej. Takim wynikiem pochwalić się może zespół SKAWINA reprezentujący Zespół Szkół Łączności w Krakowie.

Dziękujemy p. Posłowi Janowi Dudzie za patronat i ciepłe słowa do uczestników. Były przedsiębiorca, obecnie polityk w naszych uczestnikach widzi kreatorów gospodarki naszego kraju. A z takim doświadczeniem, jakim było kierowanie dwoma przedsiębiorstwami w naszych symulacjach, na pewno zajdziecie daleko.

Dziękujemy p. prof. Krzysztofowi Machaczce, reprezentującemu patrona głównego - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, który z zainteresowaniem śledził losy naszych przedsiębiorców i wskazał im drogę na przyszłość. Być może jednym z jej etapów będzie UEk?

Pani Marta Malec-Lech, członek zarządu województwa małopolskiego jest ogromnym zwolennikiem naszego projektu. Od dnia, gdy osobiście wręczyła Fundacji promesę na finansowanie projektu, do dzisiejszej gali, gdy goraco pochwaliła i projekt i przede wszystkim uczestników oraz ich opiekunów - nauczycieli. 

Pan dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - fundatora nagród rzeczowych dla wszystkich filanistów i ich opiekunów podkreślił rolę nauczyciela, jako pośrednika między oczekiwaniami młodych obywateli, a programami nauczania. Dziękujemy za patronat i wsparcie.

I konkurs zarządzania firmą - Manager Roku

Śledź zawody najlepszych szkół w Małopolsce o tytuł Managera Roku!

Małopolska
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego.