Rankingi

ROZGRYWKA FINAŁOWA 1.12 O 13.30 poznaliśmy MANAGERÓW ROKU 2021 roku!!!

final- final

Jeśli ktoś potrzebuje - mamy wynik ostatniej rundy:

final-r8

Wynik skumulowany po 7 rundzie:

final7

A oto, co wydarzyło się w lipcu:
final-r7

Wynik skumulowany po 6 rundzie:
final6

A tu zobaczymy, jak kształtowały się wskaźniki 5 rundy (maja):

final-r6

po rundzie 5 mamy więcej czasu na analizy. Panel decyzji uruchomimy o 9:00, czyli do pracy idziemy na 9:00. Ale jak prawdziwi przedsiębiorcy - o losach firmy myślimy i po pracy i przed pracą :)

final5

co wpłynęło na taką pozycję firm? na zmiany napewno to, co stało się w maju:

final-r5

po rundzie 4:

final4

a takie wyniki były, jeśli popatrzeć wyłącznie na kwiecień:

final-r4

w rundzie 3 już dzieją się ciekawe rzeczy. Sprawdzcie wynik trzeciej rundy (poniżej), najpierw wynik skumulowany działalności, który będzie decydujący o miejscu w grze.

po rundzie 3:

final3

wynik decyzji w rundzie 3:

final3-r3

po rundzie 2:
final2

ZAKOŃCZONO GRY ELIMINACYJNE. Do finałów przechodzą po dwie najlepsze firmy z każdej z czterech rynków.

23.11 po rundzie 9 - czyli po rozgrywkach eliminacyjnych

Dziś wyniki przedstawimy w odwróconej formie. Przyzwyczailiśmy Was do prezentacji wyników bieżących i następnie skumulowanych. Dziś zaczynamy od przedstawienia finalistów, potem zaprezentujemy wyniki skumulowane, a więc wyniki, które zdecydowały o kwalifikacji do finału, a w dalszej części pojawią się arcyciekawe wyniki rundy 9-tej.

Niniejszym GRATULUJEMY wszystkim, którzy podjeli sie i wykonali ogromny trud zarzadzania swoją firmą. Jesteście bogatsi o ogromne doświadczenie, zdobyliście wiedzę i jak mówi stare polskie przysłowie "Polak madry po szkodzie" - mozemy wysnuć terorię, że największą wiedzę zdobyli Ci, którzy osiągneli najsłabsze wyniki w naszych rozgrywkach. Ta wiedza, po analizie sytuacji waszych firm na pewno zaowocuje w innych projektach i tego Wam gratulujemy!

Przedstawiamy finalistów 2 edycji konkursu MANAGER ROKU:

wyniki-po-eliminacjach

Gra 1 - wynik skumulowany po rozgrywkach eliminacyjnych

wyniki-po-9-1

Gra 2 - wynik skumulowany po rozgrywkach eliminacyjnych

wyniki-po-9-2

Gra 3 - wynik skumulowany po rozgrywkach eliminacyjnych

wyniki-po-9-3

Gra 4 - wynik skumulowany po rozgrywkach eliminacyjnych

wyniki-po-9-4

Gra 1 - wynik rundy 9

wyniki9-1

Gra 2 - wynik rundy 9

wyniki9-2

Gra 3 - wynik rundy 9

wyniki9-3

Gra 4 - wynik rundy 9

wyniki9-4

19.11 po rundzie 8 Przed nami ostatnia runda w grach eliminacyjnych. Nie podejmujcie jakichś niestandardowych decyzji, symulacja jest na takie coś wyczulona i ocenia stabilny wzrost wskaźników. Dziś przydzieliliśmy kwoty regulaminowe w postaci nagród finansowych za udział w warsztatach on-line. Dziękujemy prelegentowi, a zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie. Niestety, zdarzyły się także kary za brak terminowej decyzji.

Gra 1 - wynik rundy 8

wyniki8-1

Gra 1 - wynik skumulowany

wyniki-po-8-1

Gra 2 - wynik rundy 8

wyniki8-2

Gra 2 - wynik skumulowany

wyniki-po-8-2

Gra 3 - wynik rundy 8

wyniki8-3

Gra 3 - wynik skumulowany

wyniki-po-8-3

Gra 4 - wynik rundy 8

wyniki8-4

Gra 4 - wynik skumulowany

wyniki-po-8-4

16.11 po rundzie 7 Przypominamy: gra eliminacyjna toczy się do zamknięcia 9 rundy (symulowany wrzesień). Wynki skumulowane z działalności gospodarczej po 9 rundzie wyłonią nam po 2 drużyny z każdej gry, które zmierzą się w rozgrywce finałowej. Te same zespoły poprowadzą kolejną firmę, a branżę wylosujemy przed finałami. Finały on-line w ciągu dwóch dni - 30 XI i 1 XII. W związku z tym fktem poinformujemy wcześniej szkoły, aby pomogły uczniom wziąć udział w grze w ciągu tych dwóch dni. natychmiast po zakończeniu ostatniej rundy - wyłonimy zespół, który otrzyma tytuł Managera Roku i kolejnych alureatów. Z finalistami i ich opiekunami spotkamy się w Krakowie na uroczystości wręczenia nagród wszystkim ośmiu zespołom.

Gra 1 - wynik rundy 7

wyniki7-1

Gra 1 - wynik skumulowany

wyniki-po-7-1

Gra 2 - wynik rundy 7

wyniki7-2

Gra 2 - wynik skumulowany

wyniki-po-7-2

Gra 3 - wynik rundy 7

wyniki7-3

Gra 3 - wynik skumulowany

wyniki-po-7-3

Gra 4 - wynik rundy 7

wyniki7-4

Gra 4 - wynik skumulowany

wyniki-po-7-4

12.11 po rundzie 6  Wyniki po 6 rundzie. Jak zobaczycie w rundzie znalały się zespoły niesklasyfikowane - z powodu braku terminowego wysłania decyzji w symulacji. Ale wyniki skumulowane potwierdzą, że jeszcze wszystko może się wydarzyć i zespoły powinny teraz coraz dokładniej przemyśleć podejmowane decyzje. Wszystkim życzymy powodzenia.

Gra 1 - wynik rundy 6

wyniki6-1

Gra 1 - wynik skumulowany

wyniki-po-6-1

Gra 2 - wynik rundy 6

wyniki6-2

Gra 2 - wynik skumulowany

wyniki-po-6-2

Gra 3 - wynik rundy 6

wyniki6-3

Gra 3 - wynik skumulowany

wyniki-po-6-3

Gra 4 - wynik rundy 6

wyniki6-4

Gra 4 - wynik skumulowany

wyniki-po-6-4

08.11 po rundzie 5

W rundzie 5 przed naszymi zarządami poajwiły się dodatkowe zadania. Poza comiesięcznymi decyzjami związanymi z ofertą - gdzie musimy zająć się analizą cen dostawców, poziomem płac pracowników, ich warunkami pracy, rozpoczeliśmy działania marketingowe. W tym zakresie mamy do wykonania zadania związane z reklamą i udogodnieniami dla klientów. Przypomnijmy, ze zgodnie z teorią marketingu na decyzje klienta wpłynie cena, jakość produktu, ewentualne upusty i rabaty. Poznajmy wyniki rundy 5-tej i konsekwencji pieciu rund (wynik skumulowany).

Gra 1 - wynik rundy 5

wyniki5-1

Przypominamy, że zespół niesklasyfikowany w danej rundzie, to zespół, który nie zdążył terminowo wysłać decyzję. Skutkuje to karą regulaminową, ale przede wszystkim brakiem sprzedaży - czyli konsekwencjami, wynikającymi z bieżącej działalności. Ale, jak spojrzymy na wyniki skumulowane, taki bieżący błąd nie powoduje ogromnych konsekwencji - możemy przecież wyobrazić sobie dobrą pozycję firmy lub dobre działania naprawcze w przyszlości. A więc, nie załamujemy się, zakaszamy rękawy i do pracy - szanse pozostają, az do 9 rundy (bo po 9-tej poznamy fimalistów!). Wszystkim uczestnikom zyczymy powodzenia!

skumulowana

Gra 1 - wynik skumulowany

wyniki-po-5-1

Gra 2 - wynik rundy 5

wyniki5-2

Gra 2 - wynik skumulowany

skumulowana

wyniki-po-5-2

Gra 3 - wynik rundy 5

wyniki5-3

Gra 3 - wynik skumulowany

skumulowana

wyniki-po-5-3

Gra 4 - wynik rundy 5

wyniki5-4

Gra 4 - wynik skumulowany

skumulowana

wyniki-po-5-4

05.11 po rundzie 4

Przedstawiamy wyniki po 4 rundzie. Na skumulowany wynik działalności, który po 9 rundzie wskaże finalistów - wpływają bieżące wyniki z danej rundy (symulowanego miesiąca) i wskaźniki zadowolenia klientów, zadowolenia pracowników, poziom rozwoju firmy i przede wszystkim wynik ekonomiczny. Jak po każdej rundzie przedstawiamy wyniki z danej rundy oraz skumulowane wyniki po danej rundzie:
Gra 1 - wynik rundy 4

wyniki4-1

Gra 1 - wynik skumulowany

wyniki-po-4-1

Gra 2 - wynik rundy 4

wyniki4-2

Gra 2 - wynik skumulowany

wyniki-po-4-2

Gra 3 - wynik rundy 4

wyniki4-3

Gra 3 - wynik skumulowany

wyniki-po-4-3

Gra 4 - wynik rundy 4

wyniki4-4

Gra 4 - wynik skumulowany

wyniki-po-4-4

02.11 po rundzie 3

W symulacyjnym marcu (rundzie 3) zarządzania firmami, nasi młodzi dyrektorzy mogli przeanalizować wyniki swoich decyzji, skorygować plany i przewidzieć rozwój firmy. Pojawiają się szersze możliwości - włączenie koeljnych rodzajów usług, większa ilość dostawców. Przypominamy naszym graczom, że zarówno dla Was, jak i Waszych opiekunów dostępni sa trenerzy Branżowych Symulacji Biznesowych, którzy pomogą zinterpretować wyniki, wyjaśnić wszelkie niejasności. Od bieżacej rundy pojawiać się będą wyniki zarówno poprzedniego miesiąca, jak i skumulowane wyniki działalności firmy, od początku prowadzenia działalności gospodarczej. I to ten, skumulowany wynik będzie po 9-tej rundzie decydujący. A więc drobne potknięcia w pojedynczych okresach - owszem wpływają na wynik skumulowany, ale nie przesądzają definitywnie o losach firmy. Wyobraźmy sobie problemy firm, wynikające z pandemii, zmiany sezonu, choroby pracownika itp. itp. - są one przejściowe i można ewentualne straty nadrobić dobrymi decyzjami. A przed nami wyniki po 3 rundzie rozgrywek w konkursie MANAGER ROKU:

Gra 1 - wynik rundy 3

wyniki3-1

Gra 1 - wynik skumulowany

wyniki-po-3-1

Gra 2 - wynik rundy 3

wyniki3-2

Gra 2 - wynik skumulowany

wyniki-po-3-2

Gra 3 - wynik rundy 3

wyniki3-3

Gra 3 - wynik skumulowany

wyniki-po-3-3

Gra 4 - wynik rundy 3

wyniki3-4

Gra 4 - wynik skumulowany

wyniki-po-3-4

29.10 po rundzie 2

W rundzie 1-szej firmy podejmowały decyzje organizacyjne - tworzyły przyszłe stanowiska pracy, opracowywały nazwę i graficzne logo firmy, opracowywały zasady pracy zarządu i podział ról oraz tworzyły misje firmy.

Dopiero w drugiej rundzie (symulowany miesiąc luty) firmy inwestowały w sprzęt, zatrudniały pracowników, tworzyły ofertę i przygotowali swoje usługi dla pierwszych klientów. Wyniki rundy przedstawiamy poniżej, przypominamy - 32 firmy pogrupowane w 4 rynki usług fitness grają o dwa pierwsze miejsca w każdej z rozgrywek eliminacyjnych. Jak możemy interpretować podane wyniki? Wg naszych specjalistów - im wcześniejsza inwestycja (wyższy poziom wydatków) tym szybsze jej owoce - a więc im gorszy wynik, tym lepiej - bo inwestycja w lutym obniza wynik miesiąca.

Obserwujmy więc "naszych" bohaterów - który zespół - jaką szkołę reprezentuje mozemy poczytać w zakładce "uczestnicy".

Niestety mamy także pierwsze kary regulaminowe dla spóźnialskich, kto nie zdążył w terminie wysłać decyzji.

Ranking gry 1

wyniki2-1

Ranking gry 2

wyniki2-2

Zespoły FITNESS FLOW i FITVIBE otrzymują regulaminowe upomnienie za brak decyzji w rundzie 2.

Ranking gry 3

wyniki2-3

Zespół FIN&FUN otrzymuje regulaminowe upomnienie za brak decyzji w rundzie 2.

Ranking gry 4

wyniki2-4

Zespół CUDOTWÓRCY otrzymuje regulaminowe upomnienie za brak decyzji w rundzie 2.

II konkurs zarządzania firmą - Manager Roku

Śledź zawody najlepszych szkół w Małopolsce o tytuł Managera Roku!

Małopolska
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego.