Rankingi

4-12-2020 Przyznano tytuły MANAGERA ROKU

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu MANAGER ROKU. Po dwudniowym, wyczerpującym finale, gdzie 8 najepszych drużyn prowadząc agencję eventową walczyło z konkurencją, ale i z czasem - wyłoniono laureatów naszego konkursu. Tytuł MANAGERA ROKU otrzymują uczniowie Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, pod opieką prof. Danuty Murzyn. Zespół NLLook reprezentowali Rafał, Maksymilian i Mateusz. Gratulujemy!

II miejsce w konkursie: zespół Dream_Team z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

III miejsce: zespół Kwarantyna, reprezentujący Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

A poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów naszego konkursu, podium, miejsca od 4 do 8 oraz nagrody specjalne i wyróznienia w kilku kategoriach.

the-end

Nagroda specjalna patrona specjalnego konkursu - posła Jana Dudy, za najlepszy wynik w rundzie 5 "rynkowej" gry finałowej, w kategorii "zadowolenie klientów" otrzymują zespoły Armani 1802, reprezentujący I LO w Bochni oraz P.I.E.S. z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Nagroda specjalna patrona konkursu - Krakowskiego Parku Technologicznego, za najlepszy wynik w rundzie 6 "inwestycyjnej" w kategorii "wskaźnik rozwoju" otrzymuje zespół NLLook z Zespołu Szkół w Myślenicach.

Nagroda specjalna patrona honorowego konkursu - J. M. Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, za najlepszy wynik w rundzie "uniwersyteckiej" za najlepszy wynik ekonomiczny otrzymuje zespół NLLook.

Nagroda radnego miasta Nowego Sącza, członka komitetu honorowego konkursu, p. Macieja Rogóża dla najlepszej drużyny, reprezentującej Nowy Sącz zobywa zespół P.I.E.S. z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznym.

Nagroda specjalna "społeczna" organizatora konursu, Fundacji "Będzie Dobrze" dla zespołu, który w grze finałowej wykazał się najwyższym wskaźnikiem "zadowolenia pracowników" przypadła zespołowi SKAWINA, reprezentantom Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku z Krakowa.

To 3 x 100-złotowy bon na zakupy w firmie iuno.jeunesseglobal.com na zakup wyspkiej klasy produktów kosmetycznych i zdrowej zywności.

Nagroda komitetu honorowego konkursu i tytuł "PRZODOWNIK PRACY - SKRUPULATNY MANAGER" za najdłuzszy czas, spędzony w pracy przy symulacji, za wynik 28 godzin, 26 minut, 37 sekund otrzymuje Paweł z zespołu P.I.E.S. z ZSE-M w Nowym Sączu.

Nagroda Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Nagrodami rzeczowymi wyrózniono wszystkich uczestników finału i ich opiekunów.

Nagrody organizatora, ufundowane w ramach projektu finansowanego z finduszy Województwa Małopolskiego:

I miejsce - smartwatch Xiaomi Amazfit GTS dla zarządu i nagrody rzeczowe dla zespołu i opiekuna

II miejsce - smartwatch H6PRO dla zarządu i nagrody rzeczowe dla zespołu i opiekuna

III miejsce - słuchawki Creative SB H3 dla zarządu i nagrody rzeczowe dla zespołu i opiekuna

ponadto 8 zespołów, finalistów zdobywają:

  • bon o wartości 500 zł dla szkoły, do zrealizowania w firmie REVAS - autora branżowych symulacji biznesowych
  • książka "Wolność, rozwój, demokracja" z osobistym autografem autora, prof. Leszka Balcerowicza
  • dyplomy gadżety organizatorów (kubek termiczny, worek sportowy) i partnerów (UEk, MCDN, KTK, Revas)
  • szkoły otrzymają okolicznościowe tabliczki i zegar z logo konkursu


Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i prezent od organizatora oraz Krakowskiego parku Technologicznego.

27-11-2020 (CZERWIEC)

Przedsiębiorcy nie mają wakacji, to tylko nasza symulacja kończy się na progu sezonu urlopowego.

Ogłaszamy zakończenie rundy elimiacyjnej. Gratulujemy wszystkim determinacji i zaangażowania. Nabyliście nowych doświadczeń i umiejętności, które na pewno zaowocują w Waszym życiu zawodowym. Zostańcie naszymi ambasadorami - promujcie konkurs i branżowe symulacje. Dopominajcie się w swoich szkołach, by nauczyciele wykorzystywali symulacje biznesowe na lekcjach.
Do rozgrywki finałowej przechodzą po dwie drużyny z najlepszym wynikiem działalności. Z pozostałymi nie żegnamy się - zapraszamy na galę podsumowującą rozgrywki w dniu zakończenia gry finałowej, 3 grudnia.

A oto oficjalne wyniki rozgrywki eliminacyjnej 1 edycji konkursu Manager Roku. 

Rynek 1

etap6-1

Rynek 2

etap6-2

Rynek 3

etap6-3

Rynek 4

etap6-4

25-11-2020 (MAJ)
To był maj...
Przed naszymi managerami ostatni etap gry - w czerwcu decyzje i w piątek 27-11 zakończenie rundy eliminacyjnej. Oceniamy skumulowany wynik z działalności i do finałowej rozgrywki zapraszamy dwie najlepsze drużyny.
Rynek 1

etap5-1
Rynek 2

etap5-2

Rynek 3

etap5-3

Rynek 4

etap5-4

Przypominamy:
Kluczowym wskaźnikiem i informacją o wyniku działalności jest wynik skumulowany (w symulacji należy wskazać "kartę wyników skumulowanych") - nie raz jeden "celny strzał" nie wystarczy, czasem warto "jeść małą łyżeczką, ale regularnie". Taki wynik jest podstawą do awansu do finału, a po IV etapie (kwietniu) wyniki mają się następująco:

23-11-2020 (KWIECIEŃ)
Kwiecień-plecień, wciąż przeplata....
Za oknem nieśmiało zbliża się zima, za to w konkursie MANAGER ROKU robi się coraz goręcej. Ciekawe, czy Wasze decyzje spełniły Wasze oczekiwania? A co, poza Waszymi decyzjami może wpłynąć na końcowy efekt działalności? Czy szczęście Wam sprzyja, czy jednak owocuje ciężka praca?
Jedno jest pewne - w naszym konkursie jeszcze nic nie jest jeszcze pewne! Przed nami jeszcze dwie decyzje, ale mając już potencjał własnej firmy - możemy wiele zdziałać i wpłynąć na wynik końcowy. Dyrektorzy - do dzieła!

wynik-skumulowany

Skumulowane wyniki po etapie IV (kwiecień) /to właśnie wynik skumulowany brany jest pod uwagę przez urząd skarbowy do rozliczenia podatku. A u nas ten sam wynik (jako podstawa opodatkowania) po VI etpie będzie podstawą do awansu firmy do finału/:

Rynek 1

po-etap4-1

Rynek 2

po-etap4-2

Rynek 3

po-etap4-3

Rynek 4

po-etap4-4

I konkurs zarządzania firmą - Manager Roku

Śledź zawody najlepszych szkół w Małopolsce o tytuł Managera Roku!

Małopolska
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego.