Konsultacje

Q: "W jaki sposób działa stanowisko wspólne"
A: na stanowisku wspólnym można lokować sprzęty, które nie będą przypisywane do konkretnych pracowników. Ze sprzętów na stanowisku wspólnym mogą korzystać różni pracownicy (konkretnego zawodu np. kelnerzy). Czyli np. Kasa fiskalna (10%) - uzytkownik może ją współdzielić z innymi (90%) pracownikami.
Q: co się dzieje jeśli wszystkie drużyny mają wynik z działalności 0, co w takim przypadku decyduje o rankingu?
A: Wskaźnikiem decydującym w takim przypadku jest wynik ekonomiczny (im mniejsza strata tym lepsze miejsce). Wskazówka: symulacja Restauracja rozwija się powoli, bo wydatki inwestycyjne są wysokie. 
Q: Jak działa kredyt odnawialny i czym się różni od kredytu zwykłego?
A: Kredyt zaciąga gracz w określonej wysokości na określonych warunkach ( odsetki, termin);
- kredyt odnawialny zaciąga samodzielnie symulacja, jeśli firma nie ma pieniędzy na koncie i nie zaciągnęła zwykłego kredytu, wtedy symulacja poprosi bank o pożyczenie tej kwoty, której brakuje do uregulowania zobowiązań (na podobieństwo karty debetowej). Tu także naliczane są koszty takiego kredytu, ale jest on spłacany z bieżącej sumy przychodów ze sprzedaży zaraz po zamknięciu miesiąca.
Q: Jak działa marketing?
A: Przy każdej opcji marketingu pokazuje się informacja z badania dotyczącego tego, do ilu procent osób z grupy docelowej dociera dana forma promocji. Zgodnie z zasadą dźwigni, im więcej wyda się na marketing, tym wyższe powinny być osiągnięte popyty na usługi (pamiętać należy jednak, że przyrost klientów nie będzie trwał cały czas i po przekroczeniu pewnej kwoty na marketing wydatki mogą nie być racjonalne). Marketing zwiększa zapotrzebowanie (popyt) nawet u naszej konkurencji. Ponadto konkurent może nas "przebić" reklamą, ale zawsze i my odczujemy efekty tych działań i nalezy zaplanować wyższą ofertę (zwiększyć podaż).
III konkurs zarządzania firmą - Manager Roku

Śledź zawody najlepszych szkół w Małopolsce o tytuł Managera Roku!

Małopolska
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego.